En  Ua
Сінмедік ЛТД
 
На головну Мапа сайту Контакти
Компанія
Препарати
Дослідження
Консультація
Новини
Контакти
   Дослідження      Використання препарату «ФЛАМІДЕЗ» при фіброзно-кістозній мастопатії
19.02.08  Використання препарату «ФЛАМІДЕЗ» при фіброзно-кістозній мастопатії
Л.Г.Курушина, лікар-хірург-онколог; Р.С.Бокій, лікар-хірург-онколог. Рівненський Обласний онкологічний диспансер, поліклінічне відділення.
Фіброзно-кістозна мастопатія – дисгормональна патологія, що характеризується утворенням множинних дрібних кіст в тканині молочних залоз. Окрім гормональних розладів у механізмі впливу на стан молочних залоз беруть участь і простогландини. Рівень простогландинів при фіброзно-кістозних формах дисгормональних гіперплазій нерідко в 7-8 разів вищий за норму, що спонукає до застосування препаратів, що мають здатність пригнічувати синтез простогландинів.
 
Одним з таких препаратів є ФЛАМІДЕЗ компанії «Synmedic Laboratoris». Окрім вище вказаної дії, препарат ФЛАМІДЕЗ містить в своєму складі серратіопептидазу – протеолітичний фермент, що має фібринолітичну дію, зменшує ексудацію та знижує набряк тканини.
 
МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ
 
В поліклінічному відділенні Рівненського обласного онкологічного диспансеру препарат ФЛАМІДЕЗ призначався 85 жінкам із фіброзно-кістозними формами дисгормональних дисплазій в дозі 1 таблетка 2 рази на день, з дня початку набряку молочних залоз. Це, як правило, 6-10 днів до початку менструального циклу. Препарат ФЛАМІДЕЗ призначався як додатковий препарат для зменшення набрякання тканини молочних залоз із основними препаратами. Всі жінки репродуктивного віку, від 20 до 45 років. Тривалість лікування складала від 2 до 3 менструальних циклів. При обстеженні всіх було виявлено різної інтенсивності набряк тканини молочних залоз та болючість, виділення із сосків спостерігались у 48 жінок від мізерної кількості до значної. Всім жінкам було проведено УЗД молочних залоз та мамографію, які підтверджували наявність кістозної форми дифузної мастопатії та набряк тканини.
 
РЕЗУЛЬТАТИ.
 
При зверненні пацієнтки скаржились на біль різної інтенсивності в молочних залозах, їх набрякання та виділення з сосків. Вивчались клінічні параметри перебігу процесу та оцінювались побічні явища.
 
В результаті терапії препаратом ФЛАМІДЕЗ відмічені позитивні зміни в клінічній симптоматиці. У 60 жінок спостерігалося значне зменшення набрякання молочних залоз вже після першого курсу прийому. У 15 жінок інтенсивність  больового синдрому та набрякання відмічалося лише після 3 курсів лікування. На кількість виділень із сосків істотного впливу не виявлено. Після лікування пальпаторно зменшувалось напруження молочних залоз та больовий синдром, при УЗД обстеженні підтверджувалося зменшення набряку та гідрофільності тканини.
 
Побічні дії у вигляді нетривалого болю в епігастральній ділянці спостерігались у 11 пацієнток, диспепсія у 1, що суттєвого впливу на лікування не здійснило.
 
Таким чином, препарат ФЛАМІДЕЗ виявив добру протинабрякову дію при фіброзно-кістозній формі дисгормональних гіперплазій молочних залоз.
© 2007-2018 Synmedic Ltd. Всі права захищені
© Розробка сайту AMT
Поставити
запитання
Закрита
зона