En  Ua
Сінмедік ЛТД
 
На головну Мапа сайту Контакти
Компанія
Препарати
Дослідження
Консультація
Новини
Контакти
   Дослідження      ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ МЕБСИНА РЕТАРД В КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ БІЛІАРНОГО СЛАДЖУ
26.04.10  ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ МЕБСИНА РЕТАРД В КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ БІЛІАРНОГО СЛАДЖУ
Щербиніна М.Б., Бабець М.І., Закревська О.В.
ДУ «Інститут гастроентерології АМН України», м. Дніпропетровськ
Біліарні захворювання є найбільш розповсюдженими серед патології органів травлення. За статистикою частота їх виявлення становить 29,4 на 1 тис населення, що в 2-3 рази вище захворюваності пневмонією, в 4 рази - виразковою хворобою шлунка, в 20 разів - бронхіальною астмою. Крім того патологія жовчовивідних шляхів (ЖВШ) має певні особливості природного перебігу. Порушення процесу холединаміки, які не пов’язані з первинно органічними змінами біліарного тракту, спочатку носять функціональний характер. Проте це призводить до утворення біліарного сладжу (БС) та появи низки обмінно-запальних процесів в стінці жовчного міхура (ЖМ): холестерозу, аденоміоматозу, хронічного запалення, що сприяє розвитку жовчнокам’яної хвороби. Динамічні спостереження за перебігом БС свідчать про можливість формування конкрементів у кожного п’ятого хворого. Тому БС потребує обов’язкового лікування, що є підставою профілактичного напрямку по відношенню до жовчнокам’яної хвороби.

Детальніше

Як хронічні страждання, широко поширені у всьому світі, біліарні ураження впродовж тривалого періоду часу вимагають певних обмежень повсякденного життя пацієнтів. Для більшої частини пацієнтів характерні болі в животі й диспепсичні розлади. Це обумовлено тим, що проходячи протоковою системою БС подразнює багату на рецептори болю слизову оболонку ЖВШ, особливо сфінктерного апарату. Виходячи з цього, разом з препаратами, дію яких спрямовано на поліпшення реологічних властивостей жовчі, необхідно призначати лікарські засоби для зняття абдомінального болю. Відомими обмеженнями застосування спазмолітичних препаратів системної дії є побічні реакції з боку системи кровообігу, передміхурової залози, очей, тощо. При виборі таких препаратів завжди визначають співвідношення користь/ризик, а також, чи потребує пацієнт при їх застосуванні якогось контролю або одночасного застосування додаткових лікарських засобів, які б пом’якшували побічні реакції; чіткі критерії, що вимагатимуть відміни препарату або зниження його дози. Тому найбільш доцільним є використання спазмолітиків з вибірковою дією на шлунково-кишковий тракт та біліарну систему, які забезпечують усунення болю, відновлення функції біліарного тракту з мінімальною кількістю можливих ускладнень навіть при довготривалому прийомі. Цим вимогам повністю відповідає препарат Мебсин Ретард (мебеверин) виробництва «Synmedic Laboratories» компанії Сінмедік Лтд, Індія, який був зареєстрований в Україні весною цього року.

Матеріали та методи

Під спостереженням перебували 52 пацієнта середнім віком 45,42±2,06 (13 чоловіків 39 жінок) з больовим синдромом у правому підребер’ї та БС (за даними УЗД). Всім пацієнтам здійснено повне клінічне обстеження. Больовий синдром пацієнти оцінювали самостійно за візуальною аналоговою шкалою від 1 до 10 балів. Пацієнтів будо поділено на дві групи в залежності від схеми лікування. Пацієнтам 1-ої групи було призначено препарат урсодезоксихолевої кислоти (УДХК) в дозі 15мг/кг на добу та протягом 14 днів Мебсин Ретард 1 капс (200 мг мебеверину гідрохлориду) 2 рази на добу за 20 хв перед їжею, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю води. Пацієнти 2-ої групи (контрольна) отримували тільки препарат УДХК в тій же дозі, що й хворі 1-ої групи. В 1-шу групу увійшло 32 пацієнта (8 чоловіків, 24 жінки); в 2-гу групу - 20 пацієнтів (5 чоловіків; 15 жінок).

Ефективність лікування оцінювали через 2 тижня за такими критеріями: висока (повна нормалізація основних клінічних показників); задовільна (нормалізація частини клінічних показників з позитивною динамікою деяких з основних клінічних показників); низька (відсутність достовірних змін за більшістю клінічних показників, що досліджувались).

Оцінку переносимості Мебсина Ретард проводили у балах на підставі об’єктивних даних та суб’єктивних симптомів та відчуттів, що повідомляються пацієнтом: дуже гарна – 5 балів; гарна – 4 бали; задовільна – 3 бали; незадовільна – 2 бали; вкрай незадовільна – 1 бал.

Результати:

1. Ефективність лікування через 2 тижня 14 (45,16%) пацієнтів оцінило як високу, 17 (54,84%) пацієнтів як задовільну.

2. Переносимість Мебсина Ретард пацієнти оцінили як дуже гарну (5 балів) у 10 (31,25%) випадках; гарну (4 бали) – 19 (59,38%); задовільну (3 бали) – 2 (6,25%).

Виводи:

Застосування Мебсин Ретард дозволило покращити ефективність лікування пацієнтів з БС, а саме забезпечити швидке зняття больового симптому, відновлення нормального функціонування біліарного тракту, а також безпечність терапії. Таким чином, використання препарату Мебсин Ретард є доцільним у клінічній практиці гастроентерологів та терапевтів.
© 2007-2018 Synmedic Ltd. Всі права захищені
© Розробка сайту AMT
Поставити
запитання
Закрита
зона